Sediu nou si administrator

Sediu nou si administrator

Postby Ioan » Mon Jul 31, 2006 5:02 pm

:?
Daca ma puteti ajuta cu un solicitant interesat sa preia pentru administrare si ca actionar, societate cu activitate pana in dec. 2005;
am o alta activitate ce poate genera incompatibilitate si nu mai pot fi administrator si nici nu mai pot lasa ca sediu adresa cu domiciliul meu.
Va rog, daca puteti, sa estimati financiar serviciile dvs.pt. aceste operatiuni si daca exista o posibila solutie - cat mai urgenta;
In caz contrar din trebuie sa procedez la lichidare.

Cu stima,
Ioan

Sediu nou si administrator la un SRL - firma

Postby avocatjalba » Mon Aug 07, 2006 12:24 am

In primul rand incepem prin a ne cere scuze deoarece va raspundem atat de tarziu (motivul este acela ca in perioada 15.07-15.08.2006 personalul Cabinetului nostru de Avocatura este in concediu de odihna si in perioada 28.07-06.08.2006 am fost plecati din tara ). Ne cerem scuze de eventualele neplaceri pricinuite de acest lucru. Daca totusi nu va grabiti foarte tare pute-ti apela cu incredere la noi incepand cu data de 15.08.2006; dar iata si raspunsurile la intrebarile d-voastra:

Ne pare rau dar nu conoastem in acest moment o persoana care ar dori sa preia firma d-voastra (daca veti gasi persoana respectiva va putem ajuta noi cu cesiunea de parti sociale, schimbarea sediului social, revocarea d-voastra ca administrator si numirea noului asociat in aceasta functie etc.);

In cazul in care nu gasiti persoana care sa preia firma va putem ajuta cu demersurile necesare lichidarii firmei d-voastra;

Pentru mai multe amanunte si o eventuala programare sunati-ne la unul din telefoanele 321.65.12, 0723.666.816, 0744.300.828 sau scrieti-ne la pagina CONTACT de pe situl nostru www.infiintarisocietati.ro sau pe mail la office@infiintarisocietati.ro;

Cu stima Av.Jalba Mihai Narciss
www.infiintarisocietati.ro
avocatjalba
Site Admin

Location: Bucuresti, Telefoane contact : 021 321 65 12 , 0723 666 816, 0744 300 828

Return to Cum se schimba sediul social al unei firme ?