Problema Sediul Social

Problema Sediul Social

Postby Augustin » Mon Jul 23, 2007 5:25 pm

Buna ziua,

Am si eu o problema.
Am cumparat un apartament in Bucuresti, de la niste persoane fizice.
Dupa ca am cumparat apartamentul am constatat ca este sediul social al unei firme detinuta de fiul fostului proprietar. Deoarece a uitat sa imi dea niste bani pe intretinere fostul propritar nu mai raspunde la telefon si nici nu stiu adresa lui.

Ce as putea sa fac sa nu mai apara apartamentul meu ca sediu social al firmei fostului proprietar ?

Multumesc anticipat,
Augustin SANDU
Augustin

Problema sediu social

Postby avocatjalba » Mon Jul 23, 2007 7:16 pm

Stimate Domn Augustin Sandu,

In primul rand trebuie stiut ce act - legat de sediu (contract de inchiriere, contract de comodat sau declaratie pe propria raspundere) a folosit la infiintarea societatii fostul proprietar; oricum trebuie deschisa o actiune in justitie pentru radierea sediului social al firmei detinute de fostul proprietar; aceasta lucrare se depune la Registrul Comertului;

Pentru mai multe amanunte si o eventuala programare sunati-ne la unul din telefoanele 321.65.12, 0723.666.816, 0744.300.828 sau scrieti-ne la pagina CONTACT de pe situl nostru www.infiintarisocietati.ro pe mail la office@infiintarisocietati.ro sau din nou pe forum;

Cu stima Av.Jalba Mihai Narciss
www.infiintarisocietati.ro
avocatjalba
Site Admin

Location: Bucuresti, Telefoane contact : 021 321 65 12 , 0723 666 816, 0744 300 828

Return to Cum se schimba sediul social al unei firme ?