autorizatii de functionare

autorizatii de functionare

Postby marc alexandra » Fri May 04, 2007 8:36 am

Buna ziua, tocmai am infiintat o firma cu obiect principal de activitate fabricarea altor articole de imbracaminte.....fiti amabil si spunetim de ce autorizatii am nevoie si daca acestea trebuie obtinute si pentru sediu societatii si pentru punctul de lucru (sediul societatii este in apartament iar puunctul de lucru intr-o hala). Va multumesc.
marc alexandra

autorizatii de functionare pentru firma

Postby avocatjalba » Sat May 05, 2007 1:27 am

Stimata d-ra/d-na Marc Alexandra,

Pentru sediu social nu sunt necesare avize sau autorizatii daca nu se presteaza nici o activitate in acest spatiu; insa pentru punctul de lucru (dupa vechea legislatie) sau sediu secundar dupa noua legislatie este necesar ca inainte de a incepe activitatea in locatia unde dorim sa desfasuram activitatea sa o declaram sediu secundar (punct de lucru) la Registrul Comertului si sa obtinem concomitent un certificat constatator care tine loc de autorizatii de functionare (cele de la PSI, Protectia muncii, Sanitar, Veterinar si Mediu).

Pentru mai multe amanunte si o eventuala programare sunati-ne la unul din telefoanele 321.65.12, 0723.666.816, 0744.300.828 sau scrieti-ne la pagina CONTACT de pe situl nostru www.infiintarisocietati.ro pe mail la office@infiintarisocietati.ro sau din nou pe forum;

Cu stima Av.Jalba Mihai Narciss
www.infiintarisocietati.ro
avocatjalba
Site Admin

Location: Bucuresti, Telefoane contact : 021 321 65 12 , 0723 666 816, 0744 300 828

Return to Cum infiintez o firma ?